Hakkımızda

Varlığına 1865 yılında Imperial Novorossiya Üniversitesi dahilinde başlayan Odessa I.I. Mechnikov Milli Üniversitesi, 2.Dünya Savaşı sırasında, hatta tahliye sürecinde bile açık kalarak olağanüstü performans göstermiş, 1965 yılında uzman yetiştirmedeki hizmetinden ötürü ödüllendirilmiştir. 1978 yılında Ukrayna’nın önde gelen üniversiteleri listesine girmiş, ulusal ve uluslar arası başarılarından dolayı 2000 yılında cumhurbaşkanının kararnamesi ile ulusal statü kazanmış, 2002 yılında ise Ukrayna Bakanlar Kurulu tarafından şeref ödülüne layık görülmüştür.
Ayrıca,
Odessa Ulusal Meçnikov Üniversitesi, 2007-2008 yılı ÖSYM kılavuzuna girerek YÖK tarafından onaylı bir üniversite oldu.

Üniversite Hakkında

ÜniversiteMeckinov, dünyaca tanınır ve uluslar arası seviyede ele alınır. Resmi kayıtlara göre dünyanın en iyi üniversitelerinin yer aldığı Dünya’nın En Saygıdeğer Üniversiteleri listesinde 48. sıradadır.
Meckinov, gelişiminin ve bir ulusal kurum statüsünde ele alınmasının bir sonucu olarak dünya çapında akademik standartlara uyumunu garanti eder. Kanıtlanmış bu özgüveni, geleneksel yüksek bilim ve eğitim seviyesi ile uluslar arası işbirliğine her zaman açıktır.
Öğretim dili Ukraynaca’dır.
Üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi verilmektedir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!